6/12/09

ΠΑΟ ΡΟΥΦ - ΒΥΖΑΣ 0-1

Το εμπόδιο του ΠΑΟ ΡΟΥΦ ξεπεράστηκε και έτσι ο Βύζας συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του για την Β' εθνική. Το γκολ πέτυχε ο Ράσιτς στο 62ο λεπτό με σουτ. Η ομάδα του Νίκου Κουρμπάνα άλωσε και το Ρουφ έχοντας στο πλευρό της πολλούς συμπολίτες μας που εκμεταλεύτηκαν την μικρή απόσταση και τον καλό καιρό.
Επόμενος αγώνας: με τον Ολυμπιακό Χερσονήσου στα Μέγαρα την ερχόμενη Κυριακή 13 Δεκεμβριου.

ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Η Παναχαϊκή κέρδισε την Ζάκυνθο με 3-2 σε ένα παιχνίδι γεμάτο έντονες φάσεις και διακυμάνσεις του σκορ. Η Ζάκυνθος έχασε πέναλτυ στο 53'! Όλα τα γκολ μπήκαν στο 1ο ημίχρονο.
9' 0-1
15' 1-1
21' 2-1
23' 2-2
34' 3-2
53' Η Ζάκυνθος χάνει πέναλτυ και την ευκαιρία να ισοφαρίσει.
Στην βαθμολογία η Παναχαϊκή πρώτη με 30 βαθμούς, ο Βύζας δεύτερος με 28 και η Ζάκυνθος τρίτη με 24. Το θετικό της αγωνιστικής είναι ότι μεγάλωσε η διαφορά του Βύζα από την Ζάκυνθο στους 4 βαθμούς.

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ
Βύζας, Τρίκαλα και Βέροια έχουν τις καλύτερες άμυνες της Γ' Εθνικής με 5, 4 και 4 τέρματα αντίστοιχα. Είναι μεγάλη υπόθεση σε 13 αγώνες να έχεις δεχτεί μόνο 5 γκολ.